289,90 TL KDV Dahil
489,90 TL KDV Dahil
369,90 TL KDV Dahil
609,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
289,90 TL KDV Dahil
489,90 TL KDV Dahil
269,90 TL KDV Dahil
449,90 TL KDV Dahil
339,90 TL KDV Dahil
559,90 TL KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim

Cilt temizliği ve bakımı bir arada!
Kuşburnu Tonik, leke karşıtı bakım yaparken, gül suyu ile cildini nemlendir, portakal çiçeği suyu ile de gözeneklerini sıkılaştır.
379,90 TL KDV Dahil
629,90 TL KDV Dahil
269,90 TL KDV Dahil
449,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün
269,90 TL KDV Dahil
449,90 TL KDV Dahil
329,90 TL KDV Dahil
549,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Yağlanma karşıtı, dengelenmiş cilt görünümü.
Her kullanımda gözeneklerin sıkılaşmasını destekleyen, sebum dengesini kontrol altına alan cildi nemlendiren temel bakım.
289,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim

Vazgeçilmez bir bakım ritueli.
Hassas bakım, yoğun nem.
1

Yüz Bakımı

Yüz bakımı, kişisel rutinlerin ayrılmaz parçalarından biridir. Cilt temizliğinden peeling etkili maskelere, nemlendirici rutinlerinden güneş ışınlarına karşı koruyan bakımlara değin tüm adımlar yüz bakımı perspektifinde değerlendirilir. 

Etkili bir cilt rutininde torbalanmalara, morluk görünümüne karşı koruma sağlayabilecek göz altı bakımı ve göz çevresi bakımı ürünleri ile; aynı zamanda dudak bakımına yardımcı ürünler de yer almalıdır. 

Rutininize ekleyeceğiniz diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi dudak bakım yağlarında da cildi nemlendiren, doğal özler sayesinde narin bir etki perspektifi sunan ürünleri inceleyebilirsiniz. 

Cilt bakım rutinlerinin en temel adımı cilt temizliğidir. Gündüz bakım rutinleri açısından bakacak olursak cildi güne hazırlamak, uyku öncesinde ise etkili bir temizlik yapmak adına bu adımın son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. 

Rutin haline gelen yüz bakımı için diğer adımlar ve bu adımların içeriği ile uygulama sırası cilt tipine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kişiler doğal yüz bakımı rutinleri oluşturmadan önce cilt tipine uygun bir plan tasarlayabilir. 

Bade Natural, cilt bakım rutinlerinizi doğanın güzellikleriyle buluşturarak her deneyimi özel kılmanıza yardımcı olur. Cildinizin doğal ışıltısını korurken aynı zamanda hak ettiğiniz özel bakımı sizlerle buluşturur.

 

Yüz Bakım Yağı Çeşitleri ve Kullanımı

Cilt bakım yağları, uygulama ve kullanım alanlarına göre tasniflenmek üzere tüm cilt tipleri için bakım rutinlere eklenebilen tercihler arasındadır. 

Doğal yollarla üretilen ve soğuk sıkım teknikle ambalajlanan yüz bakım yağı çeşitleri cildinizin ihtiyaç duyduğu etmenler göz önünde bulundurularak kullanılabilir. Bu sayede doğal içeriğin ışıltısını cildinizde uzun süre taşıyabilirsiniz. 

Örneğin, cilt bakımı rutinlerinde yağ kullanmaktan imtina eden karma ve yağlı cilt tipine sahip kişiler çay ağacı yağı gibi sebum miktarını dengelemeye yönelik içerikler kullanabilir. 

Kuru ve kuruya dönük cilt tipine sahip kişiler hem nem dengesi sağlayabilmek hem de yumuşacık bir his elde edebilmek için soğuk sıkım aynısefa çiçeği yağından faydalanabilir. Kuru ve kuruya dönük ciltler bu sayede ciltlerinin rahatlamasına ve kuruluktan kaynaklanan cilt gerginliğinin giderilmesine çözüm üretmiş olabilir. 

Cilt tiplerine uygun ve spesifik kullanım alanlarına hitap eden birbirinden farklı yüz bakım yağından söz edilebilir. Bu yağlar özelinde etkili sonuçlar alabilmek için soğuk sıkım teknikle ambalajlanmış olmaları faydalıdır. 

Cilt bakım yağları genellikle akşam uygulanan bakım rutinlerinde kullanılır ancak bazı cilt tiplerinde gündüz de uygulama sağlanabilir. Örneğin, aşırı kuru bir cilde sahip kişiler gündüz bakım rutinlerinde de ihtiyaç duydukları an lokal uygulamalar yapabilir.

 

Yüz Nemlendirici Çeşitleri: Cilt Bakımının Temel Adımı

Yüz nemlendirici, cilt bakımının temel adımı olarak sayılabilir. Temizlik ve serum uygulamalarından sonra bakım rutinini noktalayacak, cildin ihtiyacı olan nemi sağlayacak bir nemlendirici, cildin ertesi güne hazır olmasını sağlar. 

Normal ciltler için özel olarak üretilen günlük nemlendirici balm, cildi besler ve nem dengesini korumaya yardımcı olur. Biberiye ve lavanta yağı ile zenginleştirilen günlük nemlendirici balm, cildin çevresel etkilere karşı dirençli kalmasına olanak tanır. 

Hassas, kuru veya kuruya dönük cilt tipine sahip kişilerin kullanabileceği gül yağı rahatlatıcı balm, cansız cilt görünümünü ortadan kaldırmaya yardımcı olur; cildin doğal ışıltısını geri kazandırır. 

Doğal yağ özleriyle zenginleştirilmiş yüz nemlendirici çeşitleri pek çok ihtiyaca ve kullanım alanına uygun biçimde üretilir. Hem bakım rutininizi etkili kılmak hem de cildin nem dengesini korumak için kendinize en uygun nemlendiriciyi seçebilir; günlük ve gece kullanımına adapte edebilirsiniz.

 

Maske ve Yüz Bakım Peeling Çeşitleri

Cilt maskesi ve peeling çeşitleri, genelde hafta sonu bakımlarını çok daha özenli hale getiren adımlarda kullanabileceğiniz ürünleri içerir. 

Temizleme ve cilt toniği sonrasında, nemlendirici ve serum adımından önce uygulama sağlayabileceğiniz bu ürünler, diğer tüm seçimlerde olduğu gibi tamamen ihtiyaçlarınıza uygun biçimde seçilir. 

Bentonit ve Aktif Kömür İçeren Kil Maskesi, cildi derinlemesine temizleyerek gözeneklerin tıkanmasına engel olabilir. Bu sayede tertemiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Aydınlatıcı Leke Karşıtı Yüz Maskesi, doğal ve zengin içeriği sayesinde cilt lekelerinin oluşumu önleyerek mevcut leke görünümünün azalmasına yardımcı olur. Cildin çok daha taze ve ışıltılı bir forma kavuşmasına destek olur. 

Yulaf & Arı Sütü Tazeleyici ve Yenileyici Yüz Peelingi, cildi ölü derilerden arındırarak pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Pul pul dökülmeleri engelleyerek cildin nemli kalmasına olanak tanır.

 

Doğal Cilt Bakım Serumu Çeşitleri 

Doğal serumlar, cilt temizliği sonrası uygulanan, yoğun ve etkili içeriğiyle cilt bakımını çok daha özel kılan ürünler arasındadır. 

Cilt tarafından kolay emilen ve doğrudan cildin ihtiyaç duyduğu etmenler üzerinde çalışan serumlar özellikle son dönemlerin vazgeçilmez cilt bakım ürünleri olarak değerlendirilir.

Kırışıklık Karşıtı Alternatif Retinol Serum, yaşlanma belirtileri görülen ciltlere özel olarak tasarlanmıştır. Bu içerikle birlikte ince çizgi görünümünü ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir; cildinizin elastikiyetini arttırarak yıllara meydan okuyabilirsiniz. 

Pürüzsüz ve ipeksi yumuşaklığa sahip bir his birçok kişinin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için bakım rutinine eklenmesi gereken serumların başında Bitkisel Nemlendirici Hyalüronik Asit Serum gelmektedir. 

Hyaluronik asit, doğal olarak vücutta bulunan ve cildin nemli kalmasını sağlayan temel yapı taşlarından biridir. Zaman ilerledikçe vücuttaki üretimi de yavaşlayan hyaluronik asit, bitkisel ve doğal biçimde üretilen bakım ürünleri sayesinde etki alanını geniş tutabilir. 

Mat bir cilt görünümünün önüne geçmek sanıldığı kadar zor değildir. C vitamini içeren yağlar ile formüle edilen Cilt Aydınlatıcı Serum cilt tonunu eşitleyerek ışıl ışıl bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. 

Bade Natural doğal cilt bakım serumları, istek ve ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz ürünlerden oluşmakta; oldukça zengin içerikleri sayesinde hayalini kurduğunuz özel bakımı evinize getirmektedir.

 

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

 • İlk aşama olan temizlik! Makyaj ürünlerini tercih ediyorsanız öncelik makyaj temizleyici bir ürün ile cildinizi arındırmalısınız.
 • Ardından da doğal sabun ya da temizleyici jeller ile son temizlik aşamasını uygulamanız gerekir.
 • Özellikle deri altında biriken kalıntıları iyi bir şekilde temizlemek için ayda minimum 2 defa maske ve peeling de tercih edilmelidir. 
 • Maske ve peeling uygulaması ile cilde süreceğiniz nemlendirici ve serumlar cilt tarafından hızla emilir ve daha hızlı olumlu etkilerini görmüş olursunuz.
 • Temizleme aşamasından sonraki adım ise toniklemedir. Tonik; gözenekleri sıkılaştırma ve cildi tazelemek için günde 2 defa uygulama yapılarak kullanılmalıdır. 
 • Ardından cilt endişenize uygun bir serum ve nemlendirici ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Bakım aşamalarında tercih edilen pek çok ürün olup olmazsa olmaz ürünler; Cilt Temizleyicileri, Maske ve Peelingler, Serumlar, Tonik ve Nemlendiricilerdir.

İlk aşama olan temizlik! Makyaj ürünlerini tercih ediyorsanız öncelik makyaj temizleyici bir ürün ile cildinizi arındırmanız ardından da doğal sabun ya da temizleyici jeller ile son temizlik aşamasını uygulamanız gerekir. 

Özellikle deri altında biriken kalıntıları iyi bir şekilde temizlemek için ayda minimum 2 defa maske ve peeling de tercih edilmelidir. Maske ve peeling uygulaması ile cilde süreceğiniz nemlendirici ve serumlar cilt tarafından hızla emilir ve daha hızlı olumlu etkilerini görmüş olursunuz. 

Temizleme aşamasından sonraki adım ise toniklemedir. Tonik; gözenekleri sıkılaştırma ve cildi tazelemek için günde 2 defa uygulama yapılarak kullanılmalıdır. Ardından cilt endişenize uygun bir serum ve nemlendirici ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Yüz Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Unutmamak gerekir ki her cildin bakımı aynı aşamalarda ilerlese de kullanılan ürün tercihleri, cilt endişelerine ve tipine göre değişmektedir. Öncelikle doğru bir ürün seçimi yapmanız gerekir. Ürün seçimi yaparken cilde nazik bir bakım uygulamak için temiz ve doğal içerikli ürünler tercih etmeli, kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinden de uzak durmalısınız.

Cilt bakımında temizlik aşamasını asla atmamalı, günlük ve düzenli bakım yapmaya özen göstermelisiniz. Özellikle mevsim geçişlerinde daha da hassaslaşan cilt için profesyonel bakım ürünlerinden nemlendirici ve serumları günlük bakım rutininize eklemelisiniz. 

Erken yaşlanmamak ve kuruluk sorunu yaşamamak için güneşe çıkarkan cildinizi koruma altına almalısınız. 

Sağlıklı bir cilt görünümü hem dıştan hem de içten gelir. Tüm aşamalara uymanızla beraber; düzenli beslenmeye, su tüketimine, taze meyve ve sebze tercih etmeye özen göstermelisiniz.

 

Yüz Bakımı Neden Önemlidir?

Yüz bakımı, ciltte olan sorunların giderilmesi için ve daha sağlıklı, canlı bir cilt görünümü için yapılır. Cilt sağlığını etkileyen pek çok durum ile günlük hayatta karşı karşıya kalırız. Bunları; çevresel faktörler, yetersiz sıvı tüketimi, dengesiz beslenme ve stres gibi sıralayabiliriz. 

Bu durumlara maruz kalan ciltte; leke, ciltte aşırı parlama ve yağlanma, akne, kırışıklık artışı, elastikiyet kaybı, aşırı kuruluk ve hassasiyet gibi sorunlar görülür. 

Düzenli yüz bakımı yapmanız halinde ise aşağıdaki olumlu sonuçları cildinizde görmüş olursunuz. Bunlar ise;

 • Sivilcelerin ve aknelerin giderilmesi
 • Kuruluğun azalması ve kızarıklığın giderilmesi
 • Kırışıklık azalması ve daha sıkı bir cilt görünümü
 • Cildin kir ve yağdan derinlemesine arınması
 • Cilt lekelerinin önlenmesi
 • Canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü

 

Yüz Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

 • Makyaj Temizleyici Yağlar
 • Yüz Temizleme Jelleri ve Doğal Sabunlar
 • Tonikler
 • Yüz Maskeleri ve Peelingleri
 • Cilt Endişesine Yönelik Serumlar
 • Göz Altı Bakım Serumları
 • Cilt Tipine Uygun Nemlendiriciler
 • Dudak Bakım Ürünleri

 

En Sevilen Bade Natural Ürünleri

Makyaj ürünleri yağ bazlıdır. Bu yağı arındırmak için yine doğal yağlardan oluşan bir ürün tercih edilmelidir. Çünkü yağı en iyi yağ arındırır! Bu aşama için en sevilen ürünümüz ise; Bade Natural Makyaj Temizleyici Yağ’dır.

Makyajı arındırdıktan sonra ise son temizliği doğal sabunlar ile yapabilirsiniz. Doğal sabunlar içinde bulunan yağlar ile cildi temizler ve nemlendirir. Sizin için önerimiz ise; Keçi Sütlü Sabun olacaktır.

Haftalık bakımda kullanılan maskeler ise cildi derinlemesine arındırır. Serum ve nemlendiriciye daha hazır gelen cilt ile daha canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edersiniz. En çok tercih edilen maskemiz ise; Kuşburnu ve Bentonit Kili Yüz Maskesi olacaktır.

Yüz peelingleri de temizlik aşamasında tercih edilen ürünler arasındadır. Ciltte biriken kiri temizler ve ölü derileri atılmasına yardımcı olur. Doğal yağlardan oluşan, arındırırken nemlendiren peeling önerimiz ise; Yulaf ve Arı Sütü içeren Yüz Peelingi’dir.

Gözenekleri sıkılaştırmak için bir sonraki adım ise tonikler! Tonikleme için dilerseniz %100 Doğal Gül Suyu ya da akneli bir cildiniz var ise Çay Ağacı Özlü Tonik tercih edebilirsiniz.

Tonikleme sonrası ise cildimize uygun serum ile profesyonel bakım yapmalıyız. Lekeli ciltlerin en çok tercih ettiği serumumuz ise C Vitamini Antioksidan Yüz Serumu’dur. Aşırı kuru ve hassas ciltlerin tercih ettiği serumumuz ise Kenevir Tohumu Yağı Atopik Ciltler İçin Yüz Serumu’dur. Cilt tipi ve endişesine uygun bir serum seçmeyi sakın unutmayın! 

Göz altı bakımı oldukça önemli! Göz çevresi yüzümüze göre oldukça hassastır. Doğal yağlardan oluşan göz altı serumundan az miktar alarak göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Kırışıklık karşıtı bakım ve nemlendirme özelliği ile en çok tercih edilen göz serumumuz; Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Serum’dur. 

Son aşamada ise nemlendirme gelir! Tüm cilt tiplerinin muhakkak cildini nemlendirmesi gerekir. Yaşlanma karşıtı bakımda en önemli aşama olan nemlendirmeyi atlamayın! Akneli ciltlerin en çok tercih ettiği nemlendirici Çay Ağacı Yağı Dengeleyici ve Nemlendirici Balm’dır. Lekeli bir cildiniz var ise Kuşburnu Çekirdeği Yağı Leke Karşıtı Balm’ı tercih edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.