Bronzlaştırıcı

Yaz tatillerinde pek çok kişinin bakım çantasını süsleyen ve bronz bir tene kavuşabilmek için tercih edilen ürünlerden biri bronzlaştırıcıdır. Uzun süre güneşin altında kalmamak ve sıcak yaz günlerinin etkisini günler boyu deneyimlemek için doğal bronzlaştırıcı bakım tercih edilebilir. 

Yaz aylarına özel bakım yapanlar ve bronz bir tene sahip olmak isteyenler cilt tipine, ürün formuna ve içeriklere dikkat ederek kendilerine en uygun olanı seçebilir. Örneğin, kuru cilde sahip olanlar daha çok krem formda bronzlaştırıcılara yönelebilirken karma ve yağlı ciltler sprey ve likit olanları seçebilir. 

Cilt tonu üzerinde etkili bronzlaştırıcı bakım ürünleri herhangi bir ton eşitsizliği yaratmadan vücudun her yerini eşit olacak biçimde bronzlaştırmalı, cildin esnekliğini muhafaza etmelidir. Bu nedenle bahsi geçen birçok üründe güneş kremlerinde olduğu gibi UVA - UVB ışınlarına karşı koruma özelliği bulunmaz. 

Bronzlaştırmayı hedefleyen ürünleri kullanırken günün belirli saatlerinde ve belirli aralıklarla güneşe çıkmak gerekebilir. Sonrasında ise hem cildi derinlemesine temizlemek hem de etkili bir nemlilik sağlayabilmek adına minimal bakım rutinleri oluşturulabilir. 

Bade Natural, mevsim fark etmeksizin kullanabileceğiniz, doğanın güzellikleri formülüne adapte edilen, cildinizi besleyen ve canlı tutan doğal bronzlaştırıcılarıyla dilediğiniz her an yanınızda olur.

 

Bronzlaştırıcı Çeşitleri 

Bronzlaşmak istediğinizde kullanabileceğiniz ve cilt tipiniz hitap edebilen birkaç çeşitten söz edilebilir. Bu ürünlerden biri zengin içeriği ve kolay uygulanabilen, vücut tarafından rahatça emilebilen %100 Doğal Bronzlaştırıcı Güneş Yağı’dır.

Ürünümüzün temel içeriğinde hindistan cevizi yağı, ceviz yağı, havuç yağı, kakao yağı ve avokado yağı vardır. Her biri cildin nem dengesini koruyan, uzun süre yumuşacık ve pürüzsüz bir hız kazandıran, aynı zamanda bronzlaşmak isteyenlere doğal bakım sunan yağlardır. 

Güneşe çıkmadan önce tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz bronzlaştırıcı yağ, cildinizi güneşin etkilerinden korumak yerine bronzlaştırmayı merkeze alan bir ürünüdür. Kolay emilebilen ve rahat uygulanabilen bir forma sahiptir. Tatilde, evde ya da nerede olursanız olun dilediğiniz gibi konforlu bir kullanım deneyimi elde edebilirsiniz. 

Bronzlaşma sürecinde oldukça etkili ve doğanın kalbinden gelen bir içerikten söz etmek mümkündür. Kakao yağı, cildi nemlendiren, besleyen ve aynı zamanda bronzlaştırıcı nitelik taşıyan doğal bir üründür. Hem güneş öncesi hem de güneş sonrası uyguladığınız bakımlarda bu yağdan faydalanabilirsiniz. 

Kuru ve hassas ciltlerin dilediği gibi kullanabileceği ürünlerden biri bronzlaştırıcı kremlerdir. Bronzlaştırıcı kremler diğer ürün çeşitleri gibi güneşe çıkılmadan önce tüm vücuda uygulanabilir. Hem bakım hem de cilt tonu dengelemede bakım rutinlerine eklenebilir. 

Bronzlaştırıcı spreyler likit ve rahat uygulanabilir formları sayesinde deniz ya da havuz sonrası ürün tazelemede yardımcı olabilir. Aynı zamanda karma ve yağlıya dönük cilt tipine sahip olan kişiler için sprey formdaki likit ürünleri uygulamak çok daha kolaydır. 

Bronzlaştırıcı çeşitleri arasından tercih yapmadan önce ihtiyaç önceliğinizi ve cilt tipinizi ön plana koyabilirsiniz. Etkili bir bakım ve hayallerinizdeki bronzluk için kendinize en uygun ürünü seçerek sıcak yaz günlerinin keyfini uzun süre boyunca çıkarabilirsiniz.

 

Bronzlaştırıcı Çeşitlerinin Kullanımı

Cildin istenen bronzluğa ulaşabilmesi için bakım rutinindeki ürünlerin gerekli sıra ve zamanla kullanılması gerekir. Örneğin, etkili bir cilt bakımı için nasıl bir sıralama gerekiyorsa aynı durum bronzlaşma için de geçerlidir. 

Bronzlaştırıcı kullanmaya başlamadan önce cildi hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ya da duş jeli ile genel temizlik yapıp ardından ölü derilerden arındıran peeling ile rutine devam edebilirsiniz.

Temiz, arınmış ve pürüzsüz bir cilt sonrasında uygulayacağınız bronzluğa yardımcı ürünlerin daha rahat emilmesine olanak tanıyacaktır. Su bazlı ve hafif yapılı ürünler gözeneklerin tıkanmasını önleyeceğinden bronzluk öncesinde bu ürünleri tercih etmek yarar sağlayabilir. 

Kuru ve yeteri kadar nemlendirilmemiş bir cilt etkili bronzluk isteyenler için ideal bir zemin değildir. Bu nedenle bronzlaştırıcı uygulamadan önce cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanarak hayallerinizi süsleyen göz alıcı etkiye ulaşabilirsiniz. 

Nemlendiriciyi cildinize uyguladıktan sonra aşağı yukarı on dakika kadar bekleyebilir cildin ürünü iyice emdiğinden emin olabilirsiniz. Bronzluğa yardımcı ürünü nemlendirici sonrası açıkta kalan her yere, fazla kalın olmayacak bir tabaka halinde yayarak iyice yedirebilirsiniz. 

Bronzlaştırıcı ürünleri dilerseniz elleriniz yardımıyla dilerseniz tok kıllı bir fırça ile uygulayabilirsiniz. Her iki yöntemde de dikkat edilmesi gereken kıstas ürünün cilde iyice yedirilmesidir. Parça parça ve yamalı bir görünümü engellemek için vücudun her yerine eşit miktarda ürünü masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 

Ten renkleri kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle hem cilt alt tonunuza uygun hem de dilediğiniz bronzluk seviyesine sizi ulaştıracak ürünlere yönelebilirsiniz. Bunun için de başvuracağınız temel etmen ürün formları olabilir. 

Örneğin, köpük formlu ürünler hafif yapılı ve kolay uygulanabilir oldukları için doğal cilt rengine çok daha yakın bir sonuç almanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda sprey formdaki çeşitleri kullanarak da benzer hafiflikte bir deneyim elde edilebilir. Daha yoğun bir bronzluk içinse krem bazlı ürünler işinizi görebilir.

 

Bronzlaştırıcı Sonrası Bakım 

Bronzlaşmaya yardımcı ürünler öncesinde bir hazırlık gerektirdiği gibi sonrasında da bakım isteyebilir. Bu bakım için ilk yapmanız gereken cildinizi derinlemesine arındırmaktır. Nemlendirici, güneş kremi ve bronzlaştırıcıyı vücudunuzdan arındırarak etkili bir bakımın ilk adımını atabilirsiniz. 

Derinlemesine temizlenen cildinizi bakım yapan bir nemlendirici kullanarak derinlemesine nemlendirebilirsiniz. Böylelikle hem hayallerinizdeki bronz görünüme sahip olmuş hem de beslenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Yazın unutulmaz enerjisini günler sürecek bir konforla cildinizde taşıyabilirsiniz. 

Bade Natural bronzlaştırıcı, cildinizde etkileyici bir bronzluğu yakalamaya yardımcı olmanın yanı sıra besleyici bakımıyla da ön plana çıkar. Cildinizi kurutmadan, yumuşacık bir hisse kavuşabilmeniz için derinlemesine nemlendirir ve besler.

Bronzlaştırıcı

Birçok kişi bronz bir tene sahip olmak için yaz aylarında güneşin altında uzun süreler geçirir. Uzun süre güneşe maruz kalmak ise cilt üzerinde olumsuz değişimlere yol açar. Bunun yanı sıra her zaman için dengeli ve ideal bronzluğa ulaşmak da mümkün olmayabilir.

Bronzlaştırıcı çeşitleri güneş altında uzun süreler geçirmeden istenilen bronzluğa ulaşmanın en etkili yöntemini sunar. İçeriklerinde bulunan çeşitli bileşenler ile doğal bronzlaşma sürecini hızlandıran bronzlaştırıcılar aynı zamanda cildin daha parlak ve ışıltılı görünmesini destekler. 

Ancak bronzlaştırıcıların en önemli özelliği bronzlaşmak için güneş altında geçirilen süreyi kısaltmalarıdır. Daha çabuk bronzlaşmasını sağladıkları için cilt uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmaz ve böylelikle güneşin zararlı etkilerinden korunmak mümkün hale gelir.

 

Cildi Kusursuz Bir Bronzluğa Kavuşturan Bronzlaştırıcı Çeşitleri

Yaz aylarının ve tatillerin vazgeçilmezi olan bronzlaştırıcıların farklı içeriklere, formlara ve ambalajlara sahip olan çeşitlerini bulabilmek mümkündür. Form olarak bronzlaştırıcılar krem, losyon ya da yağ şeklinde olabilir. Yoğun bir kıvama sahip olan bronzlaştırıcı krem çeşitleri nemlendirme özellikleriyle de öne çıkar. 

Bronzlaştırıcı yağ çeşitleri ise kolay uygulanabilir akışkan yapısıyla oldukça popülerdir. Cildi olduğundan daha parlak gösteren bronzlaştırıcı yağlar, plajda ve havuzda dikkat çekici hoş bir cilt görünümüne sahip olmayı da mümkün hale getirir. 

Bronzlaştırıcı yağ çeşitlerinin içerikleri farklılık göstermekle birlikte çoğunlukla doğal yağlardan oluşur. Bade Natural Bronzlaştırıcı Güneş Yağı ise içeriğinde sadece bitkilerden elde edilen değerli yağları barındırır. 5 farklı yağ çeşidini bir arada sunan ürün bronzlaşma sürecini doğanın gücünü kullanarak kısaltır. 

Bronzlaşma sürecini hızlandırmak denince akla ilk gelen doğal ürün olan havuç yağı kısa sürede bronzlaşmayı sağladığı gibi aynı zamanda cilde hoş bir kızıl yansıma kazandırır. Ürünün içeriğinde yer alan bir diğer bronzlaştırıcı yağ ise kakaodur.

Tüm bunların haricinde hem bronzlaştırıcı hem de nemlendirici ve besleyici özelliği bulunan Hindistan cevizi, avokado ve ceviz gibi yağ çeşitleri de Bade Natural Bronzlaştırıcı Güneş Yağının zengin içeriğinde yer alır. Ürünü kullandığınızda sadece ideal bronzluğa ulaşmakla kalmaz aynı zamanda nemli, esnek ve ışıltılı bir cilde de kavuşabilirsiniz. 

Bronzlaştırıcı yağ çeşitleri katı ya da sıvı formda olabilir. Sıvı form için genellikle kullanılan ambalaj sprey şişelerdir. Bade Natural Bronzlaştırıcı Güneş Yağı da sahip olduğu sprey şişe sayesinde kolay, hızlı ve pratik bir şekilde cilde uygulanır. İdeal ebatlardaki boyutları ile bronzlaştırıcı sprey her yere rahatlıkla taşınır ve ihtiyaç duyulan her an kullanıma hazır bir şekilde yanınızda bulunur.

Doğal yağları doğrudan cilde uygulayarak da bronzlaşmayı hızlandırmak mümkündür. Bade Natural Soğuk Sıkım Kakao Yağı doğal bronzlaştırıcılardan biri olarak cildinizin arzu ettiğiniz bronzluğa kolaylıkla ulaşmasını sağlar.

Aynı zamanda cildi nemlendirerek güneşe maruz kalmaktan dolayı oluşabilen cilt kuruluğunu engellemeye yardımcı olur. Güneşlendikten sonra yaşanan cilt gerginliğini de ortadan kaldırmayı sağlar. İçeriğinde bulunan E vitaminiyle de besleyerek cilde daha canlı bir görünüm kazandırmayı destekler.

 

Bronzlaştırıcı Nasıl Uygulanır?

Bronzlaştırıcının etkisinden faydalanabilmek adına doğru bir uygulama gerçekleştirmek büyük önem taşır. Ancak “Bronzlaştırıcı yağ nasıl kullanılır?” sorusunun cevabı tercih edilen ürünün özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Dolayısıyla farklı formlara sahip olan bronzlaştırıcı yağlar farklı şekillerde cilde uygulanır.

Bronzlaştırıcı olarak kakao yağı gibi katı formda olan bir ürünü kullanacaksanız öncelikli olarak yapmanız gereken şey yağın cilt tarafından kolaylıkla absorbe edilebilmesi için cildin uygun bir temizleyici ürün kullanılarak kir ve kalıntılardan arındırılmasıdır. Sonrasında bronzlaştırıcı yağı tüm cildinize ince bir tabaka oluşturacak şekilde doğrudan uygulayarak sürebilirsiniz. 

Dikkat edilmesi gereken, ürünün uygulanması sırasında eşit bir dağılım gerçekleştirmektir. Aksi halde ciltte oluşan bronzluk dalgalı bir görünüme sahip olabilir. Veyahut cildin farklı kısımlarında farklı seviyelerde bronzluk oluşabilir. 

Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan sprey formdaki bronzlaştırıcı yağlar ise pompası sayesinde püskürtülerek cilde uygulanır. Yaklaşık 20 cm uzaklıktan cildinize püskürttükten sonra avucunuzu cilt yüzeyinde hafifçe gezdirerek ürünün daha da iyi yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar bronzlaştırıcı yağlar neme karşı dayanıklı olsalar da havuza ya da denize girdikten sonra uygulamayı tekrarlamak gerekir.

Bronzlaştırıcı yağları uygulama sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konu güneş koruyucu kullanmaktır. Zira bronzlaştırıcı güneş kremi değildir ve dolayısıyla güneşten yayılan zararlı UV ışınlarına karşı bir koruma sağlamaz. 

Bu nedenle bronzlaştırıcının yanı sıra mutlaka güneş koruyucu da kullanmak gerekir. Aksi halde ciltte yanık oluşma riski vardır. Güneş koruyucunun bronzlaştırıcıdan önce mi yoksa sonra mı kullanılacağı ürünün türüne göre değişiklik gösterir. 

Eğer kimyasal bir güneş koruyucu kullanacaksanız mutlaka bronzlaştırıcıdan önce cildinize uygulamanız ve bir süre cilt tarafından emilmesini beklemeniz gerekir. İçeriğinde doğal mineral filtreler bulunan fiziksel güneş koruyucular için ise böyle bir zorunluluk söz konusu değildir.

Fiziksel güneş koruyucuları dilerseniz bronzlaştırıcı yağ kullandıktan sonra da cildinize uygulayabilirsiniz. Hatta böyle bir uygulama gerçekleştirmeniz güneş koruyucunun yağın çözücü özelliğinden etkilenerek dağılma ihtimaline karşı daha ideal bir yöntemdir.

Bronzlaştırıcıyı cildinizden uzaklaştırmak için duş almanız yeterlidir. Güneşlenme sonrasında duş alarak bronzlaştırıcıyı temizledikten sonra yoğun nemlendirme özelliği ile cilde ferahlatan ve canlandıran güneş sonrası ürünleri de kullanabilirsiniz. Böylelikle hem güneşlenme sırasında yoğun bir şekilde nem kaybeden cildinize yeniden nem kazandırabilir hem de ulaştığınız ideal bronzluğu daha kalıcı hale getirerek uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

 

Hesaplı Seçeneklere Sahip Bronzlaştırıcı Fiyatları Bade Natural’de

Bronzlaştırıcı fiyatları ürünün içeriğine, üretim şekline, gramajına ve ambalajına göre değişiklik gösterir. Karlı bir alışveriş için ürün ve fiyat karşılaştırması yaparken bu unsurları göz önünde bulundurmak gerekir. 

Bronzlaştırıcı ürünlerinin içeriğinde sadece doğal yağlara yer veren Bade Natural sayesinde doğanın saflığını ve gücünü hesaplı fiyat seçenekleri ile cildinize taşıyabilirsiniz. Bade Natural bronzlaştırıcı ürünler ile etkileyici bir bronzluğa, cildinize etkili bir bakım gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.