Nemlendirici

Canlı, genç ve parlak bir cildin kaynağı nemdir. Gün içerisinde çevresel faktörlerden etkilenerek nemini yitiren cilt zaman içerisinde solgun, kuru ve mat bir görünüm sergilemeye başlar. Çevresel faktörlerin yanı sıra cildin alt katmanlarında üretilen sebumun yetersiz olması da cildin nem kaybı yaşamasına neden olabilir.

Nem kaybı sonucunda kuruluk, pul pul dökülmeler, tahriş ve kızarıklıklar gibi durumlar ciltte görülebilir. Tüm bu sorunların üstesinden gelmek ve cildi canlı tutmak için nem takviyesi yapmak oldukça önemlidir. Dolayısıyla nemlendirici ürünler cilt bakımının olmazsa olmazları arasında yer alır. 

Ancak nemlendirici seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar mevcuttur. Bu unsurların başında cilt tipine uygun bir nemlendirici seçmek gelir. Bunun yanı sıra seçilen nemlendiricinin içeriğinin doğal olması da arzu edilen faydanın görülmesi açısından büyük önem taşır. 

Bade Natural doğanın gücünü kullanarak ürettiği nemlendirici çeşitleri ile cildinizin nem ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılar. İçeriğinde bitkisel yağ karışımları bulunan nemlendiriciler ile cildinizi nemlendirmeye ve aynı zamanda beslemeye yardımcı olur.

 

Farklı Cilt Tiplerine Yönelik Nemlendirici Çeşitleri

Nemlendirici çeşitleri genel olarak iki sınıfa ayrılır. Yüz nemlendirici ve vücut nemlendirici ürünler çevresel faktörlerden farklı şekilde etkilenen ve çoğu zaman ihtiyaçları değişiklik gösteren cildin çeşitli bölgeleri için özel formüle edilir. 

Dolayısıyla yüz ve vücut nemlendirici ürünlerinin içerikleri farklılık gösterir. Vücut nemlendirici krem çeşitlerine oranla daha yoğun bir nemlendirme sağlayan vücut nemlendirici yağlar çoğunlukla Hindistan cevizi, shea, kakao ve avokado gibi yağ çeşitlerinden ya da bu yağların karışımlarından oluşur.

Yüz nemlendirici ürünler ise kuşburnu, çay ağacı, kenevir tohumu ve gül gibi birçok farklı yağ çeşidinden üretilir. Farklı yağlardan ve yağ karışımlarından oluşan nemlendirici yüz kremi ve balm çeşitlerini seçerken öncelikli olarak göz önünde bulundurulması gereken unsur, cilt tipidir.

Kuru, yağlı, karma ve olgun cilt tiplerinin ihtiyaçlarına yönelik üretilen Bade Natural nemlendiriciler doğallığın ve saflığın canlandırıcı etkisini cilt üzerinde deneyimleme fırsatı sunar. Önemli olan cilt tipini iyi tanımak ve bu yönde doğru tercihi gerçekleştirmektir. 

Yüksek oranda nem eksikliği yaşayan kuru ciltler, gerginlik hissi, pullanma, mat görünüm, kızarıklık, kaşıntı ve çevresel faktörlere aşırı hassasiyetle karakterize edilir. 

Kuru ciltler için nemlendirici seçerken yoğun bir şekilde nem sağlayan ürünlere öncelik vermek gerekir. 

Bade Natural Kenevir Tohumu Atopik Ciltler İçin Nemlendirici Balm kenevir yağı başta olmak üzere içeriğinde bulunan 24 farklı yağ çeşidi ve E vitamini ile kuru ciltler için ekstra yoğun bir nem sağlar.

Çoğu zaman yağlı ciltlerin neme ihtiyaç duymadığı düşünülür. Oysaki bu düşüncenin aksine yağlı ciltlerin de en az diğer cilt tipleri kadar neme ihtiyacı vardır. Yağlı ciltler için nemlendirici seçerken sebum dengeleme özelliği olan bir ürün tercih etmek gerekir. 

Fazla üretilen sebumu dengelemeye yardımcı özelliği ile öne çıkan Bade Natural Çay Ağacı Dengeleyici ve Nemlendirici Balm yağlı ciltlerin günlük nem ihtiyacını cilt üzerinde yağlı bir his bırakmadan karşılar.

 

Nemlendirici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Cildin nem dengesini muhafaza etmeye ve koruyucu bariyerini güçlendirmeye yardımcı olmak için mutlaka kullanılması gereken nemlendirici ürünler, aynı zamanda cildi besler, yumuşatır ve genç görünmesine destek olur. Ancak nemlendirici doğru bir şekilde kullanılmadığında cilt görünümü olumsuz etkilenebilir. Dolayısıyla nemlendirici kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır:

 • Temiz Cilde Uygulayın: Nemlendiriciyi cildi temizledikten sonra uygulamak en etkili yöntemdir. Cilt üzerindeki kir, makyaj kalıntıları ve fazla sebumun uygun ürünler ile derinlemesine bir şekilde temizlenmesi nemlendiricinin cilde daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olur. Böylelikle cildin nem ihtiyacı alt katmanlarına kadar karşılanır.
 • Düzenli Kullanın: Nemlendiriciyi cilt bakım rutinine dahil ederek düzenli bir şekilde kullanmak oldukça önemlidir. Aksi halde nemlendiriciden beklenen fayda sağlanamayabilir. Düzenli kullanım ise cildin nem dengesini korumasına ve daha canlı görünmesine yardımcı olur.
 • Doğru Miktarda Uygulayın: Fazla miktarda nemlendirici uygulamak cilde yarardan çok zarar getirebilir. Bu tarz bir uygulamanın en büyük zararı ise gözeneklerin tıkanmasına yol açabilmesidir. Tıkanan gözeneklerden dolayı nefes alamayacağı için cilt görünümü olumsuz etkilenebilir. Kafi miktarda nemlendirici kullanmak cildin ihtiyaç duyduğu nemi gerektiği gibi sağlamada etkilidir. 
 • Geceye Özel Nemlendirici Kullanın: Özellikle gece yatmadan önce nemlendirici kullanmak, cildin gece boyunca devam eden doğal onarım sürecine destek olur. Bunun için yoğun besleyici özelliği bulunan nemlendiricileri kullanmak gerekir. Bade Natural Yoğun Besleyici ve Onarıcı Gece Balmı içeriğinde bulunan 9 farklı bitkisel yağ ve E vitamini ile siz uyurken cildinizi beslemeye destek olur ve güne tazelenmiş bir ciltle başlamanızı sağlar.
 • Günlük nemlendirici krem çeşitlerini ise sabah uyguladığınız cilt bakım rutini kapsamında kullanabilirsiniz.
 • Bakım Rutini Sırasını Bozmayın: Nemlendirici krem cilt temizlenip toniklendikten sonra kullanılır. Ancak cilt bakım rutinine yüz serumu da dahilse nemlendirici kullanım sırası değişir. Önce serum uygulanır, serumun cilt tarafından absorbe edilmesi için bir süre beklenilir ve son olarak cilde nemlendirici sürülür.

 

Her Bütçeye Uygun Nemlendirici Fiyatları

Nemlendirici fiyatları farklı unsurlar doğrultusunda belirlenir. Bitkilerden elde edilen yağ, öz ve suların kullanıldığı doğal içerikli nemlendiricilerin fiyatları üzerinde etkili olan unsurlar bitkinin türü ve damıtma şeklidir. Daha nadir bulunan değerli bitkilerin bileşenlerinden üretilen nemlendiricilerin fiyatları ise niteliklerini karşılar düzeyde olur.

Birçok farklı bitkisel bileşenin bir arada kullanılması, yüksek konsantrasyon ve ambalajlama da doğal içerikli nemlendiricilerin fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulur. 

Farklı bitkilerden soğuk sıkım ve su buharı distilasyonu gibi özel yöntemlerle elde edilen yağlardan ve özlerden oluşan Bade Natural nemlendirici çeşitleri avantajlı fiyat seçenekleri ile doğanın gücünü bütçenizi zorlamadan keşfetme olanağı sunar. Doğal bileşenlerin en iyi şekilde muhafaza edilmesi için cam şişelerde ve kavanozlarda sunulan nemlendiriciler cildinizin neme doyarak yeniden ışıldamasını sağlar.

Nemlendirici Ürün Çeşitleri

Sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümü için nemlendirici bakım kremlerini günlük rutininize eklemeniz şarttır. Cildiniz ister yağlı ister kuru veya karma olsun, yeterli nemlendirme ve koruma için nemlendirici krem kullanmanız önemlidir. Cildinizin en üst katmanına uygulayacağınız doğru ürünler hayalinizdeki parlak ve taze görünümlere kavuşmanıza yardımcı olabilir. Ancak tüm diğer cilt bakımı ürünlerinde olduğu gibi nemlendirici seçerken ve uygularken bazı önemli adımlara dikkat etmenizde fayda vardır. Bade Natural farklı cilt tipleri ve endişeleri için kadifemsi pürüzsüzlüğe ve parlaklığa kavuşmanızı sağlayacak %100 doğal içerikli balm çeşitleri sunar. Siz de doğadan gelen saf bileşenlerle cilt bakım rutininizi eksiksiz bir şekilde tamamlamak için Bade Natural balmları keşfedebilirsiniz.

 

Nemlendirici Seçerken Dikkat Edilmesi Nelerdir?

En büyük organ olan cildin yağ ve ter üretmek, mikropları dışarıda tutmak, cildi dış etkenlerden korumak ve yeni hücreler üretmek gibi pek çok rolü vardır. Ancak doğru hidrasyon dengesi olmadığı takdirde cildiniz üzerine düşen görevleri gerçekleştirmekte zorlanabilir. Bu nedenle cilt ihtiyaçlarına uygun, saf ve doğal içeriklere sahip yüz nemlendiricileri seçmek bakım rutininizin altın kuralı olmalıdır. Elbette en iyi sonuçlar için doğru doğal nemlendirici krem formülleri tercih etmek oldukça önemlidir. Aşağıda en iyi nemlendirici kremleri satın almak için yardımcı olabilecek tüyolar bulabilirsiniz:

 

 • Cilt Tipine Uygun Krem Seçimi: Cildiniz karma, atopik, kuru, yağlı veya akneye meyilli olabilir. Nemlendirici seçimindeki temel kural hangi bileşenlerin bireysel cilt endişelerinizi en iyi şekilde gidereceğini bilmektir.
 • Mevsim Koşullarını Dikkate Alma: Nemli yaz günleri ve soğuk kış günleri cildinizin ihtiyaçları ve tepkiler farklıdır. Bu nedenle içerik okurken mevsimsel özellikleri ve cilt tipinizi birlikte ele almanızda fayda vardır.
 • Yaş Faktörünü Değerlendirme: Genel olarak yaşlandıkça cildin doğal sebum üretimi yavaşlar, elastikiyetini ve kolajeni kaybedebilir. Bu da cildin daha çok nemsiz kalması anlamına gelir. Dolayısıyla doğal nemlendirici seçerken yaşınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir.
 • Gündüz ve Gece Ürünlerini Ayırma: Gündüz kremleri genellikle makyaj altına kullanılabilen ve SPF gibi ekstra içeriklere sahip ince yapılı ürünlerdir. Gece kremleri ise genellikle cilt endişelerine daha iyi sonuç verebilmek için yoğun şekilde formüle edilir.

 

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Ürünler

Yağlı ciltlerin neme yeterince doygun olduğu şeklindeki yaygın kanı doğru değildir. Nitekim yağlı ciltlerde hidrasyon açısından yetersiz olabilir. Ancak buradaki en önemli nokta yağlı ciltler için nemlendirici seçerken su bazlı hafif formülleri tercih etmektir. Çay ağacı gibi dengeleyici ve su bazlı nemlendirici ürünler yağlı ciltlere kolayca nüfuz edebilir ve ağırlık hissettirmez.

 

Kuru Ciltler için Nemlendirici Ürünler

Atopiye eğilimli veya kuru ciltler için nemlendirici kullanımı oldukça önemlidir. Nitekim bu cilt tipine sahip kişiler kaşıntı, pul şeklinde dökülme ve kızarıklık tarzı nemsizlikten kaynaklı sorunlardan muzdarip olabilirler. Bu tip ciltlerde hidrasyon eksikliğini gidermek için kenevir tohumu gibi yoğun nemlendirme özelliği olan balm veya kremlerin tercih edilmesi gerekir.

 

Karma Ciltler için Nemlendirici Ürünler

Yüzün belli bölgelerinin yağlı belli bölgelerinin ise hidrasyon eksikliğine sahip olduğu cilt tipleri genellikle karma olarak adlandırılır. Bu tip bir cildiniz varsa hem sebum dengeleyici hem de derinlemesine nem veren çay ağacı içerikli balmları tercih edebilirsiniz. Aşırı yağlanma veya kuruluk için bölgesel olarak farklı tipteki kremleri kullanmayı da deneyebilirsiniz.

 

Neden Nemlendirici Kullanılmalıdır?

Vücudun diğer alanlarında olduğu gibi cilt için de hidrasyon hayati derecede önemlidir. Bu nedenle yüz bakımı rutininize cilt endişelerinize ve beklentilerinize hitap edebilecek balm ve kremler eklemeniz oldukça önemlidir. Henüz bir nemlendirici krem seçmediyseniz bakım rutininize dahil etmeniz için ikna olmanızı sağlayacak faydaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

 • Yüz balsamlarını ve nem veren cilt bakım kremlerini kullanmanın temel nedeni cildi beslenmiş, taze, sağlıklı ve nemli tutmaktır.
 • Nem verici formüller cildi yaşlanmaya yol açabilecek dış etkenlere karşı korur ve daha genç görünmesine katkı sağlar.
 • Yağlı ciltlerde ihtiyaçtan daha fazla sebum üretmemek için cildin dengesini kontrol altında tutmaya destek olur.
 • Özellikle çok kuru ve atopiye eğilimli ciltlerde nemsizlikten kaynaklı kaşıntı, döküntü ve kuruma gibi sorunların hafiflemesine yardımcı olur.
 • Makyaj veya güneş kremi öncesinde cildinizin daha dolgun ve pürüzsüz görünmesi için hazırlanmasını sağlar.
 • Uygun içeriklerle leke, eşitsizlik, akne, yaşlanma ve matlık gibi çeşitli cilt sorunlarına önlemeye yardımcı olur.

 

Nemlendirici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Nemlendirici krem kullanımı yalnızca elinize alıp uygulamaktan ibaret değildir. Yüzünüzü ne kadar iyi nemlendirdiğiniz genellikle cilt bakımında tercih ettiğiniz diğer adımlara bağlıdır. Bu sırada göz önünde bulundurmanız gereken bazı püf noktaları vardır. İşte doğru nemlendirici kullanımı için mutlaka dikkat etmeniz gerekenler:

 

 • Nemlendirici balm veya kremi kullanmadan önce cildinizi derinlemesine olarak temizleyebilir ve ardından tonik
 • Cilt bakım rutininde hafiften ağıra doğru formülleri uygulamak için serum ve esansları tonik adımından sonra gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cildiniz yalnızca belirli bir miktarda ürünü absorbe edebildiği için kremleri talimatlara uygun şekilde kullanabilirsiniz.
 • Temiz cilt ve el ile balmdan bir miktar aldıktan sonra masaj yaparak tüm cildinize yedirebilirsiniz.
 • Balmın daha iyi dağılması ve kan akışını desteklemesi için Gua Sha taşı gibi masaj ekipmanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Gündüzleri kullandığınız krem veya balm SPF içermiyorsa güneş kremi ile cilt bakım adımı sonlandırabilirsiniz.
 • Fondöten veya BB krem uygulayacaksınız öncesinde cilt tipinize uygun bir balm ile nemlendirebilirsiniz.

 

Doğru ve doğal yüz nemlendirici krem, cilt bakımındaki en önemli adımlar arasında yer alır. Her koşulda neme doymuş, parlak ve pürüzsüz bir bitiş için cildinize uygun bir nemlendirici krem uygulamak istiyorsanız Bade Natural’ın doğal balmlarını ayrıcalıklardan yararlanarak satın alabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.