269,90 TL KDV Dahil
449,90 TL KDV Dahil
289,90 TL KDV Dahil
489,90 TL KDV Dahil
289,90 TL KDV Dahil
489,90 TL KDV Dahil
349,90 TL KDV Dahil
579,90 TL KDV Dahil
349,90 TL KDV Dahil
579,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
289,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim

Vazgeçilmez bir bakım ritueli.
Hassas bakım, yoğun nem.
329,90 TL KDV Dahil
549,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Yağlanma karşıtı, dengelenmiş cilt görünümü.
Her kullanımda gözeneklerin sıkılaşmasını destekleyen, sebum dengesini kontrol altına alan cildi nemlendiren temel bakım.
369,90 TL KDV Dahil
609,90 TL KDV Dahil
269,90 TL KDV Dahil
449,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil
209,90 TL KDV Dahil
349,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Spesifik Bakım!
Çay Ağacı Yağı'nın gücü ile aknelere karşı mücadeleye hazırlanın.
Pürüzsüz ve dengelenmiş bir cilt görünümüne merhaba.
Tükendi
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil

Doğanın hassas dokunuşu!
7 değerli doğal yağ ile göz çevresi için özel formüle edildi.
Yer çekimine meydan okuyan, yaşlılık belirtilerine karşı koyan, daha sıkı, aydınlık ve neme doymuş bir göz çevresi.
Tükendi
299,90 TL KDV Dahil
499,90 TL KDV Dahil

Daha canlı ve ışıl ışıl bir göz çevresi!
Göz çevresindeki hassas cilde özel olarak formüle edilen serum, cilt yenileyici özelliği ile göz çevresindeki ton eşitsizliğinin oluşumuna karşı hassas bakım yapar.
1

Cilt Tipi Ne Demek?

Cilt tipi kişiden kişiye farklılık gösterir. Her cilt tipi benzersiz özelliklere, ihtiyaçlara ve çeşitli sorunlara sahiptir. Bu nedenle sağlıklı bir cilt için cilt tipini öğrenmek ve cildinin ihtiyaçlarına göre doğru cilt bakım rutinini oluşturmak çok önemlidir. Cilt tipini belirleyen başlıca etkenlerin başında cildin sebum üretimi gelir. Bunlar dışında cinsiyet, yaş ve kalıtımsal faktörler de cilt tipinin belirlenmesinde rol oynayan diğer kriterlerdir. Hatta yaşanılan çoğrafya ve bölgedeki iklime bağlı olarak nem, sıcaklık, rüzgar gibi dış etmenler de cilt tipinin oluşmasında ve hatta zaman içerisinde değişmesinde etkilidir. Bu değişim dış etmenlere veya fizyolojik nedenlere bağlı olarak zaman zaman gerçekleşebilir.

 

Cilt Tipine Göre

Kişisel bakım rutinleri cilt tipine göre yapılması gereken özel rutinlerden oluşur. Her cilt özelinde hayal edilen etkili bakım için öncelikle cilt tipinizi iyi biçimde analiz edebilmeniz ve kendinize en uygun ürünleri bir araya getirerek bir bakım rutini oluşturmanız gerekir. 

Cilt tipi özelinde yapılan bakımlar cildin nem dengesini korumaya, cilt sorunlarıyla savaşmaya ve sebum miktarını kontrol altına almaya yardımcı olur. Bu sayede cildiniz doğal parlaklığını muhafaza eder ve her daim ışıltısını korur. 

Cilt tipine özel bakım rutinleri oluştururken doğanın eşsiz güzelliklerinden yararlanabilir, ihtiyaçlarınıza yön veren bir etkiye kavuşabilirsiniz. Bu sayede cilt hassasiyetini minimuma indirerek göz alıcı, parlak bir cilt elde edebilirsiniz.

Cildinizin tipi ne olursa olsun, doğal ve zengin içeriklerle formülize edilen Bade Natural ürünleri ile her an neme doymuş, parıldayan, dolgun bir cilde kavuşabilirsiniz. Böylelikle doğal cilt bakımı rutini oluşturarak kendinize ayırdığınız anları benzersiz kılabilirsiniz.

 

Cilt Tipini Neden Bilmen Gerekiyor?

Aydınlık, pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için cildinizi tanımanız gerekir. Cilt tipinizi bilmeniz cilt bakım rutinlerinizde kullanacağınız ürünleri doğru şekilde belirleyebilmeniz için çok büyük önem arz eder. Peki cilt tipimi nasıl öğrenebilirim diyorsan bu yazımızı senin için hazırladık!

 

Cilt Tipleri Nelerdir?

Cilt tipleri, cildin sahip olduğu özelliklere göre beş temel kategoriye ayrılır. Bunlar;

 • Hassas cilt tipi
 • Kuru cilt tipi
 • Karma cilt tipi
 • Normal cilt tipi
 • Yağlı cilt tipi

Temel cilt tiplerinin yanı sıra ayrıca lekeye ve akneye eğilimli gibi alt cilt tipleri de vardır.

 

Cilt Tipi Nasıl Öğrenilir?

Cildinizin kuru, karma, yağlı veya normal cilt tiplerinden hangisi olduğunu merak ediyorsanız kısa sürede aşağıdaki üç aşamalı uygulamayı gerçekleştirerek bunun cevabını öğrenebilirsiniz.

 

Cildi temizleme

Cilt tipinizi öğrenmek için ilk adım cildinizi gün boyunca biriken kir ve yağdan arındırın. Arındırma işlemi için yüzünüzü bir temizleme ürünü ile yıkayın ve ılık su ile durulayın. Cildinizi temiz bir havlu kağıdı yardımı ile kurulayın.

Bekleme

Temizleyip kurulamanın ardından bekleme aşamasına geçin. Cildinizi yaklaşık 1 saat kadar herhangi bir bakım ürünü sürmeden dinlendirin.

Cildi peçete ile silme

Kuru bir kağıt peçete alın. Yanak bölgesine, alnınıza ve burun kenarlarına tampon hareketlerle ve nazikçe peçeteyi bastırın.

Şimdi sonuçları değerlendirme zamanı! Tüm yüzünüze nazikçe bastırdığınızda peçetedeki değişim hafif bir nemlenme şeklindeyse normal cilt tipi, peçete kuruya yakın, neredeyse hiç nemlenmemiş bir görünümdeyse ve cildinizde gerginlik hissi varsa kuru cilt tipi, yanak bölgesine peçete testi yaptığınızda peçete kuru, burun çevresi ve alın bölgesinde ise yağlı bir görünümdeyse karma cilt tipi, peçete tüm yüz bölgesine uygulandığında oldukça yağlı ve nemli bir görünüme sahipse bu durum yağlı bir cilt tipine sahip olduğunuzun göstergesidir. Bunların dışında kullandığınız ürünler cildinizde kolayca kızarıklık, yanma ve karıncalanma hissine sebep oluyorsa hassas cilt tipine sahipsiniz demektir.

 

Cilt Tipine Göre Bakım Ürünü Çeşitleri

Cildin pürüzsüz kalabilmesi, nem dengesini koruyabilmesi ve ışıl ışıl parlayabilmesi için cilt tipine göre oluşturulan bakım rutinlerinin rolü büyüktür. 

Cilt tipleri kuru, normal, karma, yağlı, hassas ve olgun olmak üzere altı farklı grupta ele alınabilir. Cilt tipinizi belirleyebilmek için cilt temizliği sonrası yüze herhangi bir ürün sürmeden gözlem yapabilirsiniz. 

Eğer cildinizde gerilme oluyorsa kuru, çene, alın ve burun yani t bölgesi dışında kalan yerler geriliyorsa karma, cildin genelinde parlamalar görülüyorsa yağlı, herhangi bir etki gözlemlenmiyorsa normal, kuru kalan bazı yerlerde kaşınma, pullanma vb. meydana geliyorsa hassas cilt tipine sahip olabilirsiniz.

 

Cilt Tiplerinin Özellikleri Nelerdir?

 • Normal Cilt Tipi

Normal cilt, çok fazla insanın sahip olduğu bir cilt tipi değildir. Aydınlık ve canlı bir görünüme sahiptir. Cilt problemleri görülmez. Gözenek görünümü oldukça azdır. İlerleyen yaşlarda daha az kırışıklık yaşanır.

 • Kuru Cilt Tipi

Bu cilt tipi genelde nemini kaybetmiştir bu nedenle gergin görünür. Gerginliğe bağlı pullanmalar ve dökülmeler meydana gelir. Cilt yüzeyinde kuruluğa bağlı çatlaklar meydana gelebilir.

 • Karma Cilt Tipi

Karma cilt, en yaygın görülen cilt tipidir. Karma cilt tipinde bölgesi olarak da adlandırılan alnı, burnu ve çeneyi kapsayan bölge; yağlı cilt özelliği gösterir. bölgesi olarak da adlandırılan yanakları, göz çevresini ve çene altını kapsayan bölge ise normalden kuruya dönük bir eğilime sahiptir.

 • Yağlı Cilt Tipi

Yağlı cilt, cildin aşırı sebum üretmesi nedeniyle oluşur. Sebumun aşırı üretilmesinin nedeni cildin nem dengesinin doğru oranda olmamasıdır. Cilt, kendini nemlendirerek dış etkilere karşı bir savunma mekanizması oluşturmak adına sebum üretir. Bu cilt tipi yeteri kadar nemli değilse daha çok sebum üretir.

 • Hassas Cilt Tipi

Bu cilt tipi düzenli olarak bakım isteyen nazik bir cilt tipidir. Sıcaklık, rüzgar, nem, UV ışınları gibi dış etkilerden çok kolay etkilenir. Olumsuz etkilerin varlığında hassas ciltlerde kızarıklıkgerginlikkaşıntıvekuruluk kendini gösterir.

 • Lekeye Eğilimli Cilt Tipi

Bu cilt tipinde dış etmenlere karşı kolayca leke oluşumu meydana gelir. Lekeye eğilimli cilt tipinde cilt tonu eşitsizliğinin ve cilt kararmalarının arkasında cildin kendisini korumak için fazla ürettiği melanin miktarı yatar. 

 • Akneye Eğilimli Cilt Tipi

Akneye eğilimli cilt, düzensiz sebum üretimine bağlı olarak geniş gözeneklere sahiptir. Geniş gözenekleri bazı çevresel etkiler nedeniyle tıkanarak akne oluşumuna sebep olur.

 

Cilt Tiplerine Göre Bakım Önerileri Nelerdir?

 

Lekeli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Leke oluşumunun temel nedeni cildin fazla melanin üretmesidir. Bu cilt tipine sahip olanlar leke oluşumuna neden olacak şeylerden kaçınmalıdır. Lekeli ciltler için bakım rutininde en önemli aşama güneş korumasıdır. Bade Natural 50 SPF Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Bakım Kremi ileri düzey koruma sağlarken güneş lekesi oluşumunu da engeller. Bakım rutininin diğer aşamasında ise tam bir leke karşıtı ürün olan Bade Natural Kuşburnu Çekirdeği Yağı’nı çok seveceksiniz. Kuşburnu Çekirdeği Yağı ile formüle edilen serimize de şans vermelisin. Bade Natural Kuşburnu Çekirdeği Yağı Serisi ile cildine yoğun nemlendirici bakım yaparken leke oluşumunun da önüne geçebilirsin.

 

Kuru Ciltlere Göre Bakım Ürünü Çeşitleri 

Kuru ciltlerin dikkat etmesi gereken etmenlerin başında nem dengesi gelir. Cilt nem dengesini sağlayamadığında gerilmeler meydana gelebilir. Bunun için öncelikle cildi kurutmayan ve nem dengesini bozmayan ürünlere yönelmek gerekir.

Kenevir tohumu yağı ve özü, cildin nem dengesini koruyan, aynı zamanda hassasiyete karşı etkili bir içeriktir. Eğer kuru ciltliyseniz bu içeriğin ön planda olduğu ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. 

Kenevir Tohumu Yağı Yüz Serumu ile yoğunlaştırılmış bir nem bakımı yapabilir, Kenevir Tohumu Kızarıklık Karşıtı Tonik ile cilt bakımı sonrası ferah bir etkiye kavuşabilirsiniz. Bu sayede kuru ve gergin cilt hissiyatından kurtularak yumuşacık, pürüzsüz bir etkiye en doğal haliyle sahip olabilirsiniz. 

Bakım rutinin son adımı nemlendirici seçiminde de cildin nem dengesini korumaya yardımcı olan nazik bakımın anahtarı ürünlere yönelebilirsiniz. 

 

Karma ve Yağlı Ciltler İçin Bakım Ürünü Çeşitleri

Cilt temizliği sonrası cildin genelinde bir parlama görülüyorsa yağlı, t bölgesinde yağlanmalar meydana geliyorsa karma cilt tipine özel bakım ürünlerine yönelebilirsiniz. Yağlı ciltlerde olduğu gibi karma cilt bakımında da etkileyici içeriklerden biri çay ağacı yağıdır. 

 

Cilt tipinize ve hem günlük hem de gece bakım rutinlerinize ekleyebileceğiniz tonik, serum, nemlendirici ve diğer cilt bakım ürünlerinin içeriğinde çay ağacı yağının olması fayda sağlayacaktır. Bu içeriğin sebum dengeleyici özelliği ve gözenekleri tıkamıyor oluşu akne ile mücadele de yardımcı olacaktır. 

Karma ve yağlı cilt tipine özel olarak üretilen ve haftalık bakım rutinlerinin yıldızı haline gelen Bentonit ve Aktif Kömür içeriğine sahip kil maskesi ile derinlemesine temizliğin keyfini çıkarabilir, gözeneklerinizi kir, yağ ve kalıntılardan arındırabilirsiniz.

 

Normal Ciltlere Göre Bakım Ürünü Çeşitleri

Normal ciltler nem ve yağ oranı bakımından dengeli ciltlerdir. Eğer normal cilt tipine sahipseniz günlük ve gece rutinlerinizi kendinize iyi gelen ürünler perspektifinde şekillendirebilirsiniz. 

Doğal içerikler bakımından zengin ürünler sayesinde hem cildin nem dengesini koruma altına alabilir hem de aydınlık görünüme kavuşabilirsiniz. Tüm bunların yanında haftalık uygulamalar biçiminde yapacağınız maske uygulamalarıyla da bakım rutinlerinizi taçlandırabilirsiniz.

 

Hassas Cilt Tipine Göre Bakım Ürünü Çeşitleri 

Hassas cilde sahip kişiler, bakım ürünleri seçerken don derece özenli ve dikkatli olmalıdır. Bu cilt tipinde ürün kullanımı sonrası ya da çevresel birtakım etmenler dahilinde hassasiyetle karşılaşılması olağandır. 

Gül içerikli doğal cilt bakım ürünleri cildin rahatlamasında ve nem dengesinin sağlanmasında etkin rol oynar. %100 doğal Rosa Damascena gülleri kullanılarak formülize edilen Gül Yağı Antioksidan Yüz Serumu ‘nu cildinize uyguladığınızda derinlemesine bir nem desteği sağlar. 

Cildi çevresel etmenlere karşı koruyan ve yumuşacık hissiyatı gün boyu muhafaza eden Gül Yağı Rahatlatıcı Yüz Balmı ise ihtiyacınız olan etkili nemlendirici bakımı sizlerle buluşturur. Tüm bunların yanı sıra diğer cilt tiplerinin de çok sevdiği içeriklerden olan %100 Doğal Gül Suyu, cildin hassas dönemlerinde yardımına başvurabileceğiniz bir diğer içerik olarak değerlendirilebilir.

 

Olgun Cilt Tipine Göre Bakım Ürünü Çeşitleri

Zamanın cilt üzerindeki temel yansımalarından biri olgunlaşmadır. Cilt, yaş ilerledikçe nemini ve elastikiyetini kaybedebilir. Böyle anlarda olgun ciltlere özel bakım sağlayan ürün çeşitleriyle etkili bir rutin oluşturulabilir. 

Cildin nem dengesini koruyan ve sarkmaları önleyen, aynı zamanda sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlayan Cilt Sıkılaştırıcı ve Yaşlanma Karşıtı Serum, olgun ciltlere özel olarak formülize edilir. 

Doğal yağların benzersiz etkilerini içeriğinde toplayan birbirinden özel bakım ürünü çeşitleri, zamanın cildinizin hak ettiği bakımı sağlayar ve ışıl ışıl görünmenin temelini hazırlar. 

A vitamini türevlerinden olan retinol, yaşlanma karşıtı bakımda, ince kırışıklık görünümü tedavilerinde yardımına başvurulan önemli içeriklerden biridir. Kırışıklık Karşıtı Alternatif Retinol Serum ince kırışıkların giderilmesinde ve cildin elastikiyetini korumada en büyük destekçilerinizden biri olacaktır. 

Her cilt kendine özgü, zengin içerikli ürünlerle yapılan, benzersiz ve doğal bakımı hak eder. Doğanın eşsiz gücünü içeriklerine adapte eden, arzu ettiğiniz nazik bakımı dilediğiniz her an sizlerle buluşturan Bade Natural, cilt tipine göre seçebileceğiniz birbirinden zengin, doğal içerikli ürün yelpazesiyle bakım rutinlerinizi taçlandırır.

 

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas ciltler, düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Kullanılan ürünlerin içerisinde kimyasal içerikler yerine doğal içerikler olmalıdır. Hassas cilt tipine sahipseniz Atopiye eğilimli ve hassas ciltler için özel olarak formüle edilen Bade Natural Kenevir Tohumu Yağı Serisi ile cildinize yüksek nem vererek hassas bakım yapın. Ek olarak Bade Natural Gül Suyu'nu kullanarak cilt bakımınıza destek olabilirsiniz.

 

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Karma cilt, en yaygın görülen cilt tipidir. Adından da anlaşıldığı gibi iki farklı cilt özelliğinin bir kişide görülmesine denir. Karma ciltliler, gözenekleri tıkamadan nemlendirici bakım yapacak Bade Natural Günlük Koruyucu ve Nemlendirici Balm ürünümüzü kullanabilirler.

 

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı cilt, cildin aşırısebum üretmesi nedeniyle oluşur. Sebumun aşırı üretilmesinin nedeni cildin nem dengesinin düzenli olmamasıdır. Bu nedenle cildi nemlendirirken içeriğinde çay ağacı yağı ile akne ve yağlanma oluşumunu engelleyen Bade Natural Çay Ağacı Serisi doğru seçim olacaktır.

 

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

En düşük sebum oranına sahip olan kuru ciltleri diğerlerinden ayıran en belirgin özelliği, döküntülü ve gergin görünümleridir. Bu nedenle cilde kaybettiği nemi geri kazandırmak gereklidir. Kuru ciltler için tam bir yüksek nem desteği verirken besleyici bakım yapan Bade Natural Kenevir Tohumu Yağı Serisi’ni kullanmak en doğru tercih olacaktır.

 

Normal Ciltler İçin Bakım Önerileri

Normal ciltlerin sebum oranları dengeli ve gözenek büyüklükleri idealdir. Bu cilt tipinin sahip olduğu müthiş dengeyi bozmamak adına normal ciltler özel olarak üretilen Bade Natural Normal Ciltler İçin Koruyucu ve Nemlendirici Balm ürünümüzü kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.