124,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
99,95 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
109,95 TL KDV Dahil
219,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

Turunçgillerin enerjisiyle neşeyi ve mutluluğu hayatına çek!
Tepe notasında lavanta ve limonotu, kalp notasında tatlı portakal ve dip notasında limon yağı bulunan aromaterapi karışımı ile yaşam alanına neşe kat!
124,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

Doğanın değerli ve mucizevi bitkileri ile koruyucu güç!
99,95 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

Ferahlık Hissi!
Cilt bakımında seyreltilerek kullanılan Nane Uçucu Yağı arındırıcı ve tazeleyici etkiye sahipken;ortam kokulandırmada ferahlatıcı keskin koku sunar.
99,95 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

Her nefeste ferahlık hissi!
Okaliptüs yapraklarından su buharı distilasyonu ile elde edilen Bade Natural Okaliptüs Uçucu Yağı ile kendini tazele ve arındır.
99,95 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
104,95 TL KDV Dahil
209,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

Avustralya Kıtası’ndan bir mucize: Çay Ağacı Yağı! Çay Ağacı Yağı, hijyenik ve temizleyici etkisi ile dikkat çekiyor.
Bu etkisi ile Çay Ağacı Yağı cilt bakımının ve cilt temizliğinin vazgeçilmezleri arasında.
149,95 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
99,95 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

Tazeleyici ve Ferahlatıcı Enerji!
119,95 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
149,95 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
114,95 TL KDV Dahil
229,90 TL KDV Dahil
94,95 TL KDV Dahil
189,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim

C Vitamini Enerjisi!
Portakal bahçelerinden gelen enerji ve canlılık sizinle…
Portakalın yüksek frekansı ile yaşam alanınızı kokulandırabilir ya da cilt bakımınıza enerji, tazelik katabilirsiniz.
174,95 TL KDV Dahil
349,90 TL KDV Dahil
149,95 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
89,95 TL KDV Dahil
179,90 TL KDV Dahil
104,95 TL KDV Dahil
209,90 TL KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
139,95 TL KDV Dahil
279,90 TL KDV Dahil
84,95 TL KDV Dahil
169,90 TL KDV Dahil
99,95 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
174,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
174,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
174,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
Tükendi
114,95 TL KDV Dahil
229,90 TL KDV Dahil

Her damlada doğanın 'saf huzurunu' hissetmeye hazırlanın!
Tükendi
124,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil

Tatlı portakal, bergamot ve tarçının büyüleyici kokusuyla eşsiz bir yolculuğa hazırlanın.
Buhurdanlık yardımıyla kullanacağın uçucu yağ ile bolluk ve bereket enerjisini ister evinize ister iş ortamınıza çekin!
Tükendi
119,95 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil

Doğanın en saf kokularından: Lavanta!
Her damlada huzur ve sakinlik. Rahatlatıcı ve tazeleyici etki.
Tükendi
174,95 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
1

Aromaterapi

Eski Mısır’dan antik Çin’e büyüleyici bir şifa ritüeli... Aromaterapi binlerce yıldır bitkisel yağların iyileştirici gücü ile fiziksel ve zihinsel denge sağlıyor!


Aromaterapi Nedir?


Bitkilerin kök, yaprak ve çiçeklerinden farklı yöntemlerle elde edilen doğal yağlar eski çağlarda tedavi amaçlı kullanılıyordu. Bitkilerdeki etken maddelerin vücuttaki etkilerini fark eden şifacılar ise, merhem ve şuruplarını bu özlerle hazırlıyorlardı. Modern tıbbın gelişmesi ile birlikte, bugün, şifalı bitkisel formüller ne yazık ki sentetik olarak üretilmeye başlandı. Yıllar içinde mikroorganizmalar bu sentetik formüllere direnç geliştirdi, aromaterapi yağlarına karşı ise mikroorganizma yapıtaşları ile benzerlik gösterdiğinden böyle bir direnç söz konusu değildir.

 

Aromaterapiyi anlatırken holistik tedavi kavramına değinmemek olmaz. Bu kavrama göre doğa bir bütündür ve yaşayan organizmalar birbirine ve tüm yaşama bağlı olarak bir döngü oluştururlar. Holistik yani bütünsel terapi, bu döngü ve dengeyi korumak ve canlının kendi doğasındaki iyileşme potansiyelini harekete geçirmek amacındadır. Semptomları baskılamak üzerine dizayn edilen tedavi yöntemlerine karşın, aromaterapi doğallığın şifası ile iyileşme sürecini anlatır. 

 


Zihinsel ve Bedensel Boyutta Aromaterapi…


Çeşitli yöntemlerle edilen bitkisel yağlar hem fiziksel hem ruhsal iyileşme süreçlerinde kullanılıyor. Zihinsel boyutta; konsantrasyon ve uyku kalitesi sağlar. Ruh-beden-zihin dengesi kurarak, sakin ve zinde bir yaşam deneyimi sunar. Günümüzde kişisel bakım ve ev temizlik ürünlerinde de çokça kullanılan aromatik yağların bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de muhteşem kokuları demek yanlış olmaz. Rahatlatıcı ve dengeleyici gibi özellikleri sebebiyle meditasyon ritüellerinin de vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

 


Aromaterapi Yağları Nasıl Elde Edilir? 


Aromaterapi yağları iki farklı yöntemle elde ediliyor. Soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen yağlar sabit yağlar, su buharı distilasyonu ile elde edilen yağlar ise uçucu yağ olarak adlandırılıyor.


Distilasyon yani damıtma yöntemi ile elde edilen uçucu yağlar oldukça yüksek konsantrasyonlu yağlardır. Taşıyıcı yani baz yağlar ile seyreltilmeleri gerekmektedir. Direk temas halinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedirler. Aromaterapik bitkilerin buhar distilasyonu ile elde edilmesi çok önemli bir konu; biyodinamik özellikleri korunmuş doğal bitki özleri bu şekilde esansiyel yağlardan ayrışıyor. Distilasyon yönteminde, bitkisel yağ özleri sıvı halde iki kısım oluşturur; öz yağ kısmı ve hidrosol dediğimiz yoğun sıvı kısım. Hidrosoller de az miktarda doğal yağ içeren aromaterapik sulardır.


Baz yağlar ise genellikle soğuk sıkım yöntemi ile elde edilirler. Bitkilerin meyvelerinden, çekirdeklerinden ya da tohumlarından elde edilen bu yağlar, faydalı bitkisel yağ özlerini taşırlar; aynısefa yağı, üzüm çekirdeği yağı, tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği yağı bunlardan bazılarıdır. 

 


Aromaterapi Yağları Nelerdir?


Toprağın bereketini, eşsiz çiçekler ve tohumlarla sizlere sunan Bade Natural aromaterapi yağları ile aşkın, huzurun, neşenin kokularını hemen yanı başınızda!


Sebum dengesini sağlayan Jojoba Yağı, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu etki gösteren Hindistan Cevizi Yağı, saçlarının ihtiyacı Argan Yağı ve cilt tonu eşitleyici özelliği ile Kuşburnu Çekirdeği Yağı gibi birbirinden eşsiz doğal soğuk sıkım yağları baz yağ olarak da kullanabilirsin. Etkili içerikleri ile lavantadan çay ağacına, paçuliden selviye farklı kombinasyonlarda uçucu yağlar içeren Aromaterapi Uçucu Yağ karışımlarımız ile hem vücut bakımını yapabilirsin hem de tüm enerjini değiştirebilirsin. En sevilen uçucu yağ içeriklerimize biraz yakından bakalım.


•    Lavanta Uçucu Yağı
Eşsiz kokusu ile en sevilen aromaterapik bitkilerden biri olan lavanta uçucu yağı sakinleştirici etki sunar. Cilt problemlerini aza indirgemeye yardımcıdır, akne karşıtıdır. Aynı zamanda yenileyici ve onarıcı özelliği ile olgun ciltler tarafından tercih edilir.


•    Çay Ağacı Uçucu Yağı
Çay ağacı hijyeni ile tanış; sebum dengeleyici özelliği sayesinde cilt temizliğinde oldukça tercih edilen çay ağacı uçucu yağı özellikle yağlı ciltlerin favorisi. Siyah noktalara veda edeceğin çay ağacı ile gözenekler daha küçük cildin daha sıkı!


•    Paçuli Uçucu Yağı Uçucu Yağı
Paçuli uçucu yağı son yılların tropikal mucizesi; rahatlatıcı etkisi ile aromaterapi karışımlarında sıkça kullanılır. Olumsuz duygular artık çok daha hafif…


•    Nane Uçucu Yağı
Mutfaklarımızdan da eksik etmediğimiz nane bitkisi en çok tercih edilen aromaterapik bitkilerden biridir. Derin nefeslerinize eşlik edecek nane uçucu yağı içeriğindeki mentol ile rahatlatıcı etki sunar. 

 

•    Sığla Uçucu Yağı
Günlük uçucu yağı olarak da bilinir. Sığla yağı özel bir yağdır, çorak iklimde çok az toprakla yetişebilen Boswellia ağacının reçinelerinden üretilir. Rahatlatıcı etki sunarken aynı zamanda yenileyicidir, yaşlanma karşıtı bakım sağlar. 


•    Limon Uçucu Yağı
Mutfaklarımızdan da eksik etmediğimiz C vitamini deposu limon aromaterapide de sayısız faydası ile çokça tercih ediliyor. Enerji seviyesini yükselten limon uçucu yağı güne enerjik bir yapmanı sağlar. Bulaşık deterjanlarında ve çamaşır makinasında da kullanmayı tercih edebilirsin. Mis gibi limon kokuları ile yaşam alanın çok daha keyifli!


•    Ylang Ylang Uçucu Yağı
Bir başka tropikal mucize; Filipinler’e özgü Cananga ağacının harika sarı çiçeklerinden elde edilen ylang ylang yağı sebum dengeleyici özelliği ile yağlı ve karma ciltler üzerinde olumlu etki gösterir. 

 


Aromaterapi Yağları Nasıl Kullanılır?


Aromaterapi denince akla ilk gelen uygulama masaj olsa da çok farklı kullanım alanları da mevcut. Buradaki en önemli konu uçucu yağların yoğunlukları; yağların konsantrasyonlarına göre taşıyıcı yağ veya su yardımıyla seyreltilmesi gerekmekte. 

 

•    Ortam Kokulandırma Deneyimi
Evde, ofiste, uyku öncesi, sıcak bir duş sonrası ya da meditasyon sırasında doğanın eşsiz kokularını deneyimle! Ortam kokulandırma konusunda en pratik ve popüler yöntem olan buhurdanlık yönteminden başlayalım. Buhurdan kelimesi Arapça bahur kelimesinden gelir, yakılınca güzel kokulu duman çıkaran’ anlamına gelir. Peki, buhurdanlık nasıl kullanılır? Genellikle seramikten yapılan buhurdanlıklar su ve tealight mum konulan iki ayrı bölümden oluşur. Mum alevi suyu ısıtırken, üst kısımdaki su içerisine tercihinize göre birkaç damla uçucu yağ koyarak ortamın tüm enerjisini değiştirebilirsin. Arzu ettiğin koku yoğunluğu ve ortamın büyüklüğüne göre uçucu yağ oranını değiştirebilirsin. Kullanım sonrası buhurdanlığını ılık su ile elde temizlemeni öneririz.

Bir diğer pratik yöntem ise hava temizleyici olarak da bilinen difüzörler yardımı ile kokulandırma. Difüzörler için bir nevi elektrikli buhurdanlık da diyebiliriz. Mum ile uğraşmana gerek kalmadan, su ile birlikte ya da direkt olarak uçucu yağını sisteme ekleyebilirsin. Dekorasyon tercihine göre çeşitli stil ve fonksiyonlarda difüzörler kullanabilirsin.


•    Banyo Deneyimi
Tercih ettiğin uçucu yağı banyo suyuna birkaç damla damlatarak, eşsiz kokular ile rahatlatıcı etkileri deneyimleyebilirsin. Yağlar suda zor çözündüğü için güzelce karıştırmanı öneririz.


•    Nemlendirici
Nemlendirici ürününün içerisine damlatarak uçucu yağını seyreltebilir, masaj yaparak vücuduna uygulayabilirsin. Yüz için ise nemlendirici yüz bakım ürünün içinde uçucu yağını seyreltebilirsin. 


•    Koku Deneyimi
Hindistan cevizi ya da jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ yardımı ile dirsek içi ve boyun bölgelerine sürerek parfüm olarak kullanabilirsin.


•    Şampuan Deneyimi
Şampuan şişene birkaç damla damlatarak hem saçlarını besleyebilir hem de kişiselleştirilmiş bir şampuan deneyimi yaşayabilirsin. 


•    Temizlik ve Hijyen 
Ev ya da yüzey temizliği sırasında limon ya da çay ağacı gibi hijyen odaklı uçucu yağları seyrelterek kullanabilirsin.

 
Çerez Kullanımı

 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.