143,95 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Doğanın en saf kokularından: Lavanta!
Her damlada huzur ve sakinlik. Rahatlatıcı ve tazeleyici etki.
155,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Avustralya Kıtası’ndan bir mucize: Çay Ağacı Yağı! Çay Ağacı Yağı, hijyenik ve temizleyici etkisi ile dikkat çekiyor.
Bu etkisi ile Çay Ağacı Yağı cilt bakımının ve cilt temizliğinin vazgeçilmezleri arasında.
143,95 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Her nefeste ferahlık hissi!
Okaliptüs yapraklarından su buharı distilasyonu ile elde edilen Bade Natural Okaliptüs Uçucu Yağı ile kendini tazele ve arındır.
269,90 TL KDV Dahil
449,90 TL KDV Dahil
143,90 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
209,90 TL KDV Dahil
349,90 TL KDV Dahil
143,90 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Tazeleyici ve Ferahlatıcı Enerji!
149,90 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

Ferahlık Hissi!
Cilt bakımında seyreltilerek kullanılan Nane Uçucu Yağı arındırıcı ve tazeleyici etkiye sahipken;ortam kokulandırmada ferahlatıcı keskin koku sunar.
257,90 TL KDV Dahil
429,90 TL KDV Dahil
197,90 TL KDV Dahil
329,90 TL KDV Dahil
257,90 TL KDV Dahil
429,90 TL KDV Dahil
167,90 TL KDV Dahil
279,90 TL KDV Dahil
173,90 TL KDV Dahil
289,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
143,90 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
167,90 TL KDV Dahil
279,90 TL KDV Dahil
209,90 TL KDV Dahil
349,90 TL KDV Dahil
143,90 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
149,90 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
149,90 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim

C Vitamini Enerjisi!
Portakal bahçelerinden gelen enerji ve canlılık sizinle…
Portakalın yüksek frekansı ile yaşam alanınızı kokulandırabilir ya da cilt bakımınıza enerji, tazelik katabilirsiniz.
197,90 TL KDV Dahil
329,90 TL KDV Dahil
197,90 TL KDV Dahil
329,90 TL KDV Dahil
149,90 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
109,90 TL KDV Dahil
239,90 TL KDV Dahil
173,90 TL KDV Dahil
289,90 TL KDV Dahil
1

Uçucu Yağlar

Tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskilere dayanan aromaterapi, ruhsal ve bedensel dengenin korunmasına yönelik gerçekleştirilen yardımcı uygulamaları kapsar. Aromaterapi uygulamalarının temelini oluşturan ise uçucu yağ çeşitleridir. Hem ruha hem bedene iyi gelen uçucu yağlar doğanın sunduğu rahatlatıcı ve iyileştirici enerjiyi taşır. 

Uçucu yağlar bitkilerin yaprak, çiçek, gövde, kabuk, tohum ve meyve gibi kısımlarından elde edilir. Su buharı distilasyonu yani damıtma, uçucu yağların elde edilmesinde kullanılan yöntemlerin başında gelir. Her biri farklı bir özellik taşıyan ve tamamen elde edildikleri bitkilerin kokularına sahip olan uçucu yağlar ortamda kokulandırmasında kullanıldığında enerji yükseltme, daha mutlu ve iyi hissetme konularında yardımcı olur.

Bade Natural tarafından sunulan aromaterapi yağları arasında cildinize en iyi gelen uçucu yağ çeşitlerini bulabilir ve uçucu yağların eşsiz aromatik kokularından ruhsal anlamda kendinizi daha iyi hissetmek için yardım alabilirsiniz.

 

Uçucu Yağ Nedir?

Bitkilerin yaprak, kök, çiçek ve kabuklarından, buhar distilasyonu ile elde edilen yağlara Uçucu Yağ denir. Su buharı distilasyonu bir diğer adıyla damıtılarak elde edilen uçucu yağlar, suda çözünmezler. Uçucu yağ alındıktan sonra kalan su ise doğal bitki suyu olarak kullanılmaktadır. Gül yağı çıkarılırken gül suyu, lavanta yağı çıkarılırken lavanta suyu elde edilmektedir.

Uçucu yağlar, sabit yağlar ile karıştırılarak cilt, saç ve vücut bakımında kullanılmalıdır. 50 ml sabit yağ içerisine 10 damla uçucu yağ gibi ekleyerek bakım ürünlerinizi hazırlamalısınız. Yaşam alanınınız enerjisini ve havasını değiştiren uçucu yağlar aynı zamanda ruhunuzu dinlendirirken enerjinizi yükseltir.

 

Uçucu Yağlar Nelerdir?

Bitki özlerinden damıtma yöntemiyle elde edilen uçucu yağlar bitkilerin temel yapı taşlarını barındırdığı için esansiyel yağlar olarak da bilinir. Uçucu yağ ismi ise oda sıcaklığında sıvı formda bulunan bu yağların açıkta bırakıldığında uçmasından gelir.

Uçucu yağların kullanım alanları oldukça geniştir. Uçucu yağları banyoda, masaj esnasında, saç ve cilt bakımında kullanmak mümkündür. Ancak uçucu yağlar ile cilt bakımı gerçekleştirirken mutlaka sabit yağları da kullanmak gerekir. 

Oldukça konsantre ve güçlü bir yapısı bulunan uçucu yağların doğrudan cilde uygulanması tahriş ve kızarıklık gibi cilt sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle cilt bakımı için seçilen uçucu yağın cilt tipine uygun sabit yağlar ile seyreltilmesi ve bu şekilde cilde uygulanması gerekir. 

Sabit yağlar aynı zamanda uçucu yağların cilt tarafından daha hızlı bir şekilde emilmesine de yardımcı olarak etkilerini artırma görevi üstlenir. 

Uçucu yağların zihin üzerindeki etkisi sahip olduğu kokulardan kaynaklanır. Aromatik kokularıyla ruha hitap eden uçucu yağlar rahatlama, dinlenme ve ruhsal anlamda arınma için eşsiz bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. 

Güzel kokulu uçucu yağlar elde edildikleri bitkinin özelliklerini taşır. Dolayısıyla doğanın sahip olduğu benzersiz çeşitlilik uçucu yağlara da yansır. Ancak bu çeşitlilik seçim yaparken dikkatli olmayı da gerektirir.

 

Uçucu Yağ Çeşitleri Nelerdir?

Aromatik yağlar ve özellikleri hakkında temel bilgilere sahip olmadan seçim yapmanız arzu ettiğiniz faydaya ve etkiye ulaşmanızın önüne geçebilir. Binlerce yıldır kullanılan aromaterapi uygulamaları, uçucu yağların özellikleri hakkında yol göstericidir. Uygulamalar ve sonuçları esas alınarak elde edilen kadim bilgiler, günümüzde uçucu yağların sahip olduğu bileşenlerin çözümlenmesiyle daha da açıklayıcı bir hale gelmiştir. 

Buna göre belli başlı uçucu yağ çeşitleri ve özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür: 

 • Lavanta yağı: Hoş kokusuyla bilinen lavanta yağı kendine hayran bırakır. Hoş kokusundan faydalanmak için lavanta yağını masaj sırasında kullanabilirsiniz. Lavanta yağını sivilce ve akne oluşumunu önlemek için de cilt rutininize dahil edebilirsiniz.
 • Adaçayı yağı: Cilt temizliğinde sıklıkla kullanılan adaçayı yağı, ışıltılı ve taze bir cilt görünümüne yardımcı olur. Kokusu daha ortamı canlandırmaya yardımcı olan adaçayı yağını çalışma odası ya da ofisinizde kullanabilirsiniz.
 • Limon yağı: Keskin kokusuyla ferahlatan limon yağını yoğun tempolu günlerinizde tazelenmek için kullanabilirsiniz. C vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan limon yağı tazeleyici ve ferahlatıcı etkisini cilt üzerinde de gösterir. 
 • Nane yağı: Güçlü kokusuyla bilinen nane yağı ortamda etkileyici bir koku elde etmenize yardımcı olur. Nane yağını nemlendirici ve ferahlatıcı etkisinden dolayı cilt bakımı için de kullanabilirsiniz.
 • Sığla yağı: Sığla yağı ortamda yarattığı hoş koku ile hoş bir etki yaratır. Stresle mücadele etmeye yardımcı olan sığla yağı, cilt bakımında da sıklıkla kullanılır. Sağlıklı ve canlı cilt görünümünü destekleyen sığla yağının, kepek sorununun önüne geçmek ve daha dolgun bir görünüm kazandırmak gibi saçlara yönelik faydaları da bulunur.
 • Itır yağı: Ortam kokulandırmadında kullanıldığında mest eden ıtır yağını masaj yaparken ya da banyo suyuna ekleyerek kullanabilir ve böylelikle tazelenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yağlı ciltler için sebum dengelemeye yardımcı özellik sunan ıtır yağı olgun ciltler için ise kırışıklık ve leke karşıtı bir bakım gerçekleştirebilir.
 • Ardıç yağı: Çok eski tarihlerden bu yana bulunulan ortamı kokulandırmak için kullanılan ardıç yağı, dengeleyici bir etkiye sahiptir. Cilt lekeleri ve akne oluşumlarının önüne geçmede yardımcı olan ardıç yağı saç bakımında da kepek oluşumunu engellemeye destek olur. 
 • Kekik yağı: Rahatlatıcı kokusuyla öne çıkan kekik yağı ortam havasını tazelemek için de sıklıkla tercih edilir. Cilt bakım rutinlerinde leke karşıtı etkisiyle yer alan kekik yağını daha pürüzsüz ve daha ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olmak için kullanabilirsiniz.

 

Uçucu Yağ Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Uçucu yağ tercihi kullanım amacına, cilt tipine ve mevcut sorunların çözümüne yönelik gerçekleştirilebilir. Tüm bunların yanı sıra uçucu yağ seçimi yaparken mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar ise şöyledir:

 • Kaliteli bir marka seçin: Kaliteli markaların ürettiği uçucu yağların saflığından ve doğallığından emin olabilirsiniz.
 • Saflık seviyesine dikkat edin: Uçucu yağlar %100 doğal ve saf olmalıdır. 
 • Üretim yöntemini öğrenin: Bazı markalar bitkilerden yağ elde etmek için kimyasal yöntemlere başvurabilir. Tercih ettiğiniz uçucu yağın su distilasyonu ya da soğuk sıkım gibi doğal yöntemlerle üretildiğinden emin olmalısınız.
 • Karışımlara öncelik verin: Farklı uçucu yağların bir arada kullanılmasıyla meydana gelen özel karışımlar daha güçlü bir etkiye sahiptir. Ancak bu karışımları yapmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Dolayısıyla farklı yağları kendiniz karıştırmak yerine hazır karışımları kullanabilirsiniz.

Bade Natural su distilasyonu ve soğuk sıkım gibi yöntemler kullanarak elde ettiği uçucu yağ çeşitlerini en doğal ve en saf haliyle sizlere sunar. Sadece bitki özlerinden üretilen Bade Natural uçucu yağları cilt tipinize ya da kullanım amacınıza göre tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Bade Natural’in tecrübesine ve uzmanlığına güvenerek özel karışımlarını da deneyebilirsiniz.

 

Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?

Güçlü ve keskin kokuları olan uçucu yağlar, cilt, saç ve vücut bakımında sıkça kullanılır. Bakım uygulamasında kullanılırken, kullanılan miktara dikkat edilmeli ve cilt endişesine uygun bir sabit yağ ve uçucu yağ seçerek cilt bakım ürününüzü hazırlamalısınız.

Cilt bakımın için tercih edileceğin uçucu yağlar Itır Yağı, Günlük Yağı, Gül Yağı gibi uçucu yağlardır. Bu yağları cilt bakım rutinine ekleyerek doğanın gücünü cildinde hissedebilirsin!

 

Uçucu Yağ Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Uçucu yağlar oldukça keskin kokulu ve güçlü etkili yağlardır. Bu nedenler cilt, saç ve vücut bakımında kullanılırken doğru miktarlar ayarlanmalıdır.

 • Uçucu Yağlar bilinçli ve doğru şekilde kullanılmalı ve uygulanmalıdır.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.
 • Uçucu yağ kullanmadan önce bir alerjiniz var mı diye araştırmanız ve mümkünse doktorunuza danışmanız gerekmektedir.
 • Uçucu yağları doğrudan göze kesinlikle uygulamamalısınız.
 • Uçucu yağları cilt üzerinde kullanmadan önce muhakkak bir sabit yağ ile seyreltmelisiniz. 
 • Direkt ışık almayan yerlerde oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.